Savcı Odasında Fotoğraf Çektiren Avukatın Açıklaması ve Kıyafeti Sosyal Medyanın Gündeminde

İstanbul Barosu’na bağlı avukat Buket Nurşah Tekışık’ın, Çağlayan Adliyesi’nde görevli bir savcının odasında çektirdiği pozları sosyal medyada paylaşması sonrasında Başsavcılık soruşturma başlatmıştı. Avukatın o pozlarının ardından sosyal medyada kamuoyundan tepkiler yükseldi.

Tekışık Hukuk ve Danışmanlık Kurucu Avukatı Buket Nurşah Tekışık’ın sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımı dikkat çekti.

Çağlayan Adliyesi’nde terör suçlarına bakan bir savcının odasında çektirdiği fotoğrafları, “Ben asla kaybetmem ya kazanırım ya da öğrenirim” ifadesiyle paylaştı.

Paylaşımların Twitter’da yayılmasının ardından Tekışık hesabını askıya aldı ancak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, fotoğrafın çekildiği odanın sahibi olan terör savcısı hakkında idari soruşturma başlattı.

Savcının odasından “Ben asla kaybetmem” diyerek fotoğraf paylaşan avukat Tekışık’tan açıklama da geldi.

‘Ben tek başına çalışan ve İstanbul’da tek başına ayakta durmaya çalışan bir kadınım. Herhangi bir hakim ile savcı ile bağlantım yok. O fotoğrafın altında paylaştığım söz de bir kitap sözü.  Bir avukatın savcının odasına giremez diye bir kanun varsa siz söyleyin. Savcının odasına istediğim gibi girer istediğim gibi çıkarım. Benim çektirdiğim fotoğraf bir hatıra fotoğrafı gibi.  Sadece bu kadar.’

Son olarak DHA’nın haberine göre, Avukat Buket Nurşah Tekışık’ın odasında fotoğraf çektirip paylaştığı savcının görev yeri değiştirildi.

Twitter’da tepkiyle karşılanan bu fotoğraflara kullanıcılardan yorumlar gelmeye devam ediyor.

Avukatın bu hareketinin yanı sıra adliyede giydiği kıyafetine de eleştiriler büyüyor.

“Herkes özgürce giyinsin ama kamuda çalışan bir kişi böyle giyinmemeli.”

“Artık insanların kıyafetine karışmayın!”

??

??

??

??

??

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x