‘Fatih Terim Fonu’ Nasıl İşledi? İkna Görüşmeleri Ortaya Çıktı: “Arda Turan, Bana En İnsanca Davranan Kişidir”

Günlerdir futbol camiasında yaşanan milyon dolarlık vurgun konuşuluyor. Gündeme bomba gibi düşen iddialara ilişkin yeni gelişme yaşandı. Fatih Terim, Arda Turan, Fernando Muslera gibi çok sayıda Galatasaraylı ismin özel bir bankada çalışan Seçil Erzan’ın ünlü isimlerle yaptığı ikna görüşmeleri ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylardan itibaren ünlü isimler ya da fenomenler ‘kara para aklama’ ve ‘dolandırıcılık’ suçlarından haklarında açılan dosyalarla gündeme geliyor.

Fatih Terim, Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen Şube Müdürü Seçil Erzan, önceki gün hakim karşısına çıktı. Erzan’ın 226 yıl hapsi istendi.

Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz, futbol dünyasını dolandırdığı iddia edilen Erzan’ın dolandırıcılık sarmalının detaylarını köşesine taşıdı.

Gazeteci Saymaz’ın edindiği bilgiye göre, 2011 yılında borsada 1 milyon lira batıran Erzan, zararını karşılamak için yatırım vaadiyle para topladı ve şansı 2021 yılına kadar yaver gitti. Aralık 2022’de Denizbank bünyesinde özel bir fon kurulduğunu, para yatırmaları halinde 35-40 günlük vadeyle yüzde 20-30-40 oranında faiz verileceğini anlattı.

Erzan, Fonun Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ve yardımcısı Mehmet Aydoğdu tarafından geliştirildiğini işaret ederek, sözlerine devam etti: “Bu kadar kısa sürede yüzde 40 kar elde edeceğine kimse inanmazdı. Öyle çok sıkışmıştım ki fazla faiz parası dağıttığım için insanlardan fon vaadi ile para alıp istedikleri faizleri ödemeye çalıştım.” Saymaz’ın dikkat çektiği konular ise;

”Süreç, Fatih Terim’den 300 bin dolar para almasıyla başladı. Fatih Terim’in adının referans olması, Erzan için Terim’in kızı ve damadı, çeşitli iş insanları ve Galatasaraylı futbolculardan da para almayı kolaylaştırdı. Dolandırdığı kişilere zaman zaman sahte evraklar, banka çalışanı başka kişilere imzalattırılan dekontlar veren Erzan’ın tezgahı ise Nisan 2023’te yüksek kazanç sağlama vaadiyle paralarını aldığı kişilere ödeme yapamayınca ortaya çıktı.”

Erzan’ın yaptığı savunmada, “Bir hisse senedi sebebiyle düştüğüm borç batağından kurtulmak için hatalar ettim. Çoğu insana ana parayı ödememe rağmen fazladan vaat ettiğim parayı alamadıklarından beni sıkıştırdı. Benden zorla senet alanlar var. Zengin ettiğim insanlar da olmuştur. Bu aşamada kendime çok zarar verdim” dediği görüldü.

İsmail Saymaz, köşe yazısında futbolcuların Erzan’a verdiği paraları da kalem kalem açıkladı. Saymaz, ”Emre Belözoğlu, ilk etapta 1.492.000 doları, Bahçekapılı aracılığıyla Erzan’a teslim etti. Aynı gün 1.400.000 dolar daha yolladı. 18 Mart’ta da şöförü aracılığıyla 400.000 dolar yolladı. Erzan, 10 gün sonra Belözoğlu’na telefon açtı. Fonu 5.000.000 dolara tamamlamak istediğini söyledi. Belözoğlu, 1.000.000 dolar daha verdi. Bu para Terimlerin aile dostu Nur Erkasap tarafından teslim edildi” dedi.

“Arda Turan, bana en insanca davranan kişidir” diyen Erzan, Arda Turan’dan 13.900.000 dolarını aldı. Ancak bu paranın sadece 6.400.000 dolarını geri ödediği ortaya çıktı.

Saymaz’ın yazısının tamamı burada…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x