Bir zamanlar sinemanın narin yıldızıydı… Uğruna mesleğini bıraktığı kocası tacizci çıktı

Çocuk denecek kadar genç bir yaşta kamera karşısına geçmeye başladı. O ünlü soyadının da etkisiyle hızlı bir yükselişe geçti. Yeteneği de vardı aslında oyunculuk konusunda.

Ama beklenen olmadı. Evlendi, küçük bir kaza geçirdi. Bu arada anne de olmuştu. Aniden mesleğini bir kenara bıraktı. Hem sağlığına hem de ailesine yoğunlaşmak amacıyla.

Aradan geçen zaman içinde önce insanlardan uzaklaştı. Kırmızı halıya da o gösterişli gala gecelerine de veda etti. Sadece bu da değil… Evinden dışarıya bile nadiren adım atar oldu. 

Sonra fiziksel görüntüsü tamamen değişti. Eski narin, incecik genç kadın gitti. Yerine adını söylemese kimsenin tanıyamayacağı aşırı kilolu bambaşka biri geldi.

Aslında gerçekten de onu herkes unutmuştu ki kocasına yönelik taciz iddialarıyla yeniden gündeme geldi. O andan sonra da zaten sokağa çıkmasını bekleyen paparazziler peşine daha fazla takılmaya başladı. 

Bir zamanlar çıtı- pıtı narin bir yıldız olarak tanınıyordu. Kendi isteğiyle mesleğini bıraktıktan sonra bambaşka birine dönüştü. 

UNUTULMAZ FİLMLERDE OYNADI
Böyle uzun uzun anlattığımız bu kişi bir zamanlar Hollywood’un genç yeteneklerinden biri olarak nitelendirilen Bridget Fonda.

Genç Bekar Bayan Aranıyor (Single White Female) aldı 1992 tarihli filmi söylediğimizde belli bir nesil onu hatırlayacak kuşkusuz.

Jennifer Jason Leigh ile birlikte kamera karşısına geçtiği bu film onun rol aldığı en unutulmaz yapımlardan biri. 

Şu anda 59 yaşında olan bir dönemin ünlü yıldızı artık eskisinden bambaşka. Hem hayatı hem de görüntüsü.

Hollywood’un ünlü ailelerinden birinden gelen Bridget Fonda, artık giyimine kuşamına da dikkat etmiyor. Yıllardır saçlarını bile boyamıyor. 

EVİNDEN BİLE NADİREN ÇIKIYOR
Aslında çok gerekmedikçe evinden bile nadiren çıkan Bridget Fonda, geçtiğimiz günlerde de yine görüntülendi. Kameralara yakalandığı sırada yine saçlarını boyatmamıştı.

Yine üzerinde günlük giysileri vardı. Mesleğine veda ettikten sonra her zaman olduğu gibi yine kendisine yönelen kameralara bakmamaya çalıştı.

Bridget Fonda sokağa son çıktığında ısrarla kendisine yöneltilen “Oyunculuğa dönmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna çok kısa ve basit bir yanıt verdi o gün: “Sıradan bir insan olmak daha iyi… “

Bridget Fonda ile 2003 yılında evlendiği Danny Elfman bir süredir kabusa benzer bir dönümden geçiyor. 

Fonda’nın 2003 yılında evlendiği Danny Elfman’a iki farklı kadın cinsel taciz suçlamasında bulundu. O dönemde Elfman’ın 40’lı yaşlarının sonunda olduğunu ileri süren kadınlar, kendilerinin de 20’li yaşlarında olduğunu söyledi. 

KOCASINA TACİZ SUÇLAMASI YÖNELTİLDİ
Çünkü Fonda’nın uğruna mesleğini bile bıraktığı kocası Danny Elfman bir değil iki tane kadın tarafından cinsel tacizle suçlandı.

Bu kadınlar, Danny Elfman’ın yanlarında birkaç kez giysilerini çıkardığını ileri sürdü. Her iki kadının da ileri sürdüğüne göre bu taciz olayları 1997 yılında meydana geldi.

O sırada Bridget Fonda’nın ünlü bir müzisyen olan kocası Elfman’ın 47, kadınların ise 20’li yaşlarında olduğu ileri sürüldü.

Bridget Fonda, soyadından da anlaşılacağı gibi Hollywood’un köklü ailelerinden birinden geliyor. Fonda, 85 yaşına gelmesine rağmen hala kariyerine veda etmeyen ünlü oyuncu Jane Fonda’nın yeğeni.

?

Genellikle fiziksel görüntüleri değişen ünlüler için “zamana yenildi” denilir. Ama Bridget Fonda tamamen kendi istediği gibi bir yaşam sürdürüyor. Dış görünüşü konusunda kaygıları da ortadan kalkmış durumda artık.

OĞLUNA BAKMAK İÇİN MESLEĞİ BIRAKTI
Adını Hollywood tarihine yazdıran Henry Fonda’nın da torunu. Kendisi de gençlik yıllarında çok parlak bir kariyer yapan Bridget Fonda, kendi isteğiyle o pırıltılı dünyaya veda etti. Bu arada babası Peter Fonda da hem bir oyuncu hem de yönetmen. 

Aslına bakılırsa 2003 yılında geçirdiği bir kaza da onun mesleğine geri dönmemesinde etkili oldu. Takla atan aracın içinden mucize eseri sağ çıkan Fonda, sırtından aldığı yaralar nedeniyle hareketleri kısıtlandı. Bir yıl sonra da anne olunca artık oyunculuğa dönmesi için bir isteği kalmadı.

Hollywood’a veda ettiği o ilk dönemde oğlunu büyütüp ailesiyle ilgilenmek için mesleğinden uzaklaşacağını söylemişti Bridget Fonda. Sonra da gerçekten bu dediğini yaptı. 

‘BU KAPILAR ÖNÜMDE SOYADIM SAYESİNDE AÇILDI’
Fonda’nın sinema dünyasına yaklaşımı ve mensubu olduğu ailenin bu konudaki etkisi üzerine farklı görüşleri vardı.

Bunu da 1993 yılında Movieline’a verdiği bir röportajda ifade etmişti: “Böylesine olağanüstü işler yapmış bir ailenin bir parçası olmasaydım; şu an bulunduğum yerde ne tür bir tatmin elde etmiş olacaktım, bunu merak ediyorum. Bazen soyadım sayesinde bazı kapıların önümde açıldığını bilmek yerine bunu kendi başıma yaptığımı bilseydim daha huzurlu olur muydum merak ediyorum.”

BABASININ FİLMİNDE KAMERA KARŞISINA GEÇTİ
Bridget Forda, henüz küçük bir çocukken, 1969 yılında babası Peter Fonda’nın yönettiği Easy Rider filmiyle kamera karşısına geçti.

1987 yılına kadar kameralardan uzak kaldıktan sonra aralarında Aria, Scandal, Frankenstein Unbound, Godfather 3, Doc Hollywood , Karanlığın Ordusu, Küçük Buda’nın da bulunduğu filmlerde rol aldı.

Son olarak 2002 yılında bir filmde rol aldı ve o günden sonra da kendini spot ışıklarından uzak tutmaya başladı.

ÜNLÜ FİLMLERDE OYNADI
Fonda’nın kariyerindeki en önemli filmlerden biri 1992 tarihli Single White Female (Genç Bekar Bayan Aranıyor). Barbet Schroeder’ın yönettiği bu filmde Jennifer Jason Leigh ile birlikte başrol paylaştı Bridget Fonda.

Bridget Fonda, The Godfather 3 (Baba 3) Jackie Brown gibi filmlerle de hatırlanıyor. Son filmi ise 2002’de oynadığı Snow Queen oldu. Ondan sonra da ne kamera karşısında ne de kırmızı halıda onu gören oldu.

.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x