Yenilenen PlayStation 5 Slim’e Ait Olduğu İddia Edilen Fotoğraflar Paylaşıldı

Sony, son nesil PlayStation 5 oyun konsolu için yeni bir sürüm üzerinde çalışıyor olabilir. Çin kaynaklı bir A9VG forum üyesi, yeni PS5 konsoluna ait olduğu iddia edilen fotoğraflar paylaştı. Fotoğrafta Sony PS5 konsolunun güncellenmiş bir tasarımı görülüyor ve bazı kullanıcılar bunu “Slim” sürümü olarak nitelendiriyor.

Bu arada, sonrasnda BwE tarafından yeni PS5 konsoluna ait olduğu iddia edilen kasayı gösteren bir video da paylaşıldı:

Daha öncesinde farklı kaynaklar tarafından bu fotoğrafla uyuşan bazı bilgiler paylaşılmıştı. Yani sızdırılan paylaşımların doğruluk ihtimali var. Yenilenen tasarım temel olarak mevcut PS5 serisinin temellerini koruyor. Bunun yanında, kasanın ortasındaki çukur anında göze çarpıyor.

Görseller dışında verilen farklı bir bilgi yok. Diğer kaynaklara göre yenilenen tasarım daha ince olmayacak, ancak 5 cm kadar daha kısa yapıda olacak. Ayrıca raporlar bu sürümün ön tarafta çift USB Tip-C bağlantı noktası ve orijinal konsola kıyasla daha az kavisli bir Blu-ray sürücü muhafazası içereceğini öne sürüyor.

Sony henüz yeni konsola dair tek bir doğrulama bile yapmadı lakin aylar içinde internet ortamında birçok sızıntı yayıldı. Çıkarılabilir disk sürücüsüne sahip bir PS5 sürümü de dahil olmak üzere sürekli söylentiler yapılıyor. Söylentiler doğruysa, oyunculara daha uygun fiyatlı dijital sürümün yanı sıra sürücüyü sonradan ayrı olarak takma imkanı verilecek. Görünüşe göre yeni bir konsol planı var, ancak bunun detayları net değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x