John Wick Yönetmeni, Kevin Feige’nin Tavsiyelerini Paylaştı

Son filmleri ve dizileri her ne kadar tartışılırsa tartışılsın, Marvel Sinematik Evreni’nin büyük bir başarıya ulaştığı yadsınamaz bir gerçek. Bu başarının ardındaki en kritik isimlerden biri ise Marvel Studios Başkanı Kevin Feige.

Kevin Feige’nin başarısı elbette kendisinin farklı evren projeleri için de teklifler almasını sağladı. Üstelik bu teklifler arasında DC de yer almıştı. Fakat Feige’nin kabul ettiğini bildiğimiz tek teklif, John Wick evreni için di. Peki Feige, Wick evrenini şekillendirmede nasıl katkılar sağladı? İşte bu sorunun cevabı, bugün paylaşıldı.

John Wick evreni, Feige’nin tavsiyeleriyle nasıl geliştirildi?

John Wick filmlerinin yönetmeni Chat Stahelski, ilk John Wick filminden itibaren Feige ile olan ilişkilerini açıkladı. Looper’a konuşan Stahelski, Feige macerasının başlangıcını ilk filmin yapım aşamasından itibaren şu şekilde anlattı:

“John Wick’i yapmaya başladığımda, John Wick 2 ve John Wick 3’e sonrasında 3 ve 4’e adım atmaya çalıştığımızda Feige’nin ekibini aradım ve ‘Biliyorum, Kevin gerçekten meşgul. Bir toplantıya uygun olur mu?’ diye sordum.

Feige de ‘Tabii, nasıl yardımcı olabilirim?’ gibi döndü ve ben ‘Elimde şu John Wick var. Bana tavsiyeler ver. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu nedir? Bazıları bunu tek filmlik düşünüyor, bazıları çabuk para olarak görüyor.’ dedim.”

Bu konuşmaların ardından Stahelski, John Wick hakkındaki planlarını Feige ile paylaştığını ve Feige’nin seriler ve dünya yaratımı konusunda tavsiyeler verdiğini ifade etti. Verdiği en büyük tavsiye ise Stahelski’ye göre şu idi:

“Yaptığım işi seviyorum. Kalbini, yüreğini dinle ve hayranlara saygılı ol. Ne görmek istiyorsan onu yap ve iyi olacaksın.”

Tabii Feige, John Wick serisi ve Marvel Sinematik Evreni’nin aynı şey olmadıklarını da Stahelski’ye hatırlatmış:

“Bende 75 yıllık bir seri var. Sende sadece bir film var ve dolayısıyla işler biraz daha farklı olacak. Her bir kareyi, her bir anı düşün. Boş sahne yok, boş performans yok, boş arka plan oyuncuları, başrol oyuncuları yok. Her şey kameranın önünde.”

Stahelski, yeni vizyona giren John Wick 4’ün de tüm bu tavsiyelerin bir birikimi olduğunu paylaştı. Peki sizce John Wick evreni, bu tavsiyeleri ne kadar yansıtıyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir