Football Manager Sayesinde Teknik Direktör Olan 30 Yaşındaki Will Still Fransa Ligi’nde 17 Maçtır Yenilmiyor!

1992 yılında Belçika’da doğan Will Still, çoğumuzun hayalini kurduğu hayali yaşıyor. Fransa Lig 1 ekiplerinden Reims’ı çalıştıran 30 yaşındaki genç teknik direktörün henüz mağlubiyeti bulunmuyor. Fransa Lig 1’de PSG gibi, Lyon gibi, Marsilya gibi güçlü takımların olduğu ligde 18 maçta henüz mağlubiyet yüzü görmeyen Will Still’i yakından tanıyalım.

Kariyerine 22 yaşında video analist olarak başlayan Will Still çok sıkı bir Football Manager oyuncusuydu.

Futbol tutkusu küçük yaşlardan itibaren kanına işleyen Belçikalı genç, Belçika Ligi ekiplerinden Sint-Truiden’in video analizcisi olarak 2014 yılında işe başladı.

Sahayı iyi okuyan Will Still sırasıyla Standart Liege ve Lierse’de video analizci olarak rakip takımların zaaflarını çalıştığı teknik direktöre aktardı.

Rakip takımları iyi analiz ettiği kadar futbolcuların yeteneklerini ve potansiyellerini de harika şekilde değerlendiriyordu. Lierse kulübü ona video analizci olmasının yanı sıra gözlemci olarak da çalışmasını istedi.

Yetmedi David Colpaert’ın yardımcı antrenör olmasını istediler kulüpte. David Colpaert kulüpten kovulunca ise 25 yaşındaki bu delikanlıya teknik direktörlük koltuğunu bıraktılar.

İlk maçta yenildi ve ardından 7 maç üst üste galip geldi. Yine de ona güvenmek için bekledi kulübü. Tekrar yardımcı antrenörlük görevine getirildi fakat Will Still durmaya niyetli değildi.

KFCO Beerschot ile sözleşme imzaladığında sene 2018’di. Video analizcisi, yardımcı teknik direktörlük ve nihayet A takım teknik direktörlüğü…

Will Still’e şans veriliyordu verilmesine fakat henüz 26 yaşındaki bir gence takım emanet etmeyi riskli buluyordu yöneticiler. Onun gözü ise yüksekteydi, kendisini geliştirmek için Belçika Ligi’ndeki teknik direktörlük koltuğunu bırakıp Fransa Ligi’nde tekrar yardımcı antrenör olmayı göze aldı.

Oscar Garcia yönetiminde 10 maç boyunca yardımcı antrenörlük yaptı ve teknik direktör görevi bırakınca koltuğa o geçti ama ne geçiş…

PSG ile deplasmanda berabere kaldı, Monaco’yu deplasmanda yendi, Lille ile deplasmanda berabere kaldı. Tam 17 maç boyunca yenilmedi ve bu maçların 9’unda 3 puanı aldı, 8 maçta ise beraberlikle sahadan ayrıldı.

Henüz 30 yaşındaki bu genç şu an gözlerimizin önünde tarih yazıyor. Reims Teknik Direktörü Will Still, 21. yüzyılda Avrupa’nın 5 büyük liginde olup ilk 17 lig maçında yenilmeyen ikinci teknik direktör oldu.

Reims, Pro Lisansı olmayan Will Still için her maç 25 bin € para cezası ödüyor. Yani her maç sırf takımı yönetsin diye böyle bir yükün altına giriyorlar ve gördüğünüz gibi buna değiyor.

Will Still hepimizin hayalini yaşıyor, biz de akşamları Football Manager oynayarak kendi kariyerimizi inşa ediyoruz… Tebrikler Will Still, kariyer basamaklarını teker teker çıkışını birlikte izleyeceğiz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir