Binance Bu 16 Kripto Para Projesine Yatırım Yaptı! İşte Liste

Binance’in girişim sermayesi kolu ve hızlandırıcısı olan Binance Labs, kripto piyasasında yaptığı yatırımlarla gündeme geliyor. BinanceLabs, 2018’den bu yana 25 ülkeden 200’den fazla projeye yatırım yaptı. Ayrıca Binance Labs Kuluçka Programı aracılığıyla Polygon, Perpetual Protocol ve Dune Analytics de dahil olmak üzere Web3’e özgü 50’den fazla projeyi kuluçkaya yatırdı. Dev kripto borsası, 16 projeyle bu yıl da yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Binance Labs’tan DeFi projesi Radiant’a 10 milyon dolarlık yatırım

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dünyanın önde gelen kripto borsası Binance’in risk sermayesi kolu Binance Labs, yaklaşık iki hafta önce, merkezi olmayan kripto borç veren Radiant Capital’e (RDNT) 10 milyon dolar yatırım yaptı. Radiant, DeFi ekosistemini kuşatan parçalı likiditeyi üstlenerek bu hedefi pazara getiriyor. Platform, kullanıcıların herhangi bir Blockchain boyunca borç almak ve borç vermek için bir köprüleme yeniliğinden yararlanmasına olanak tanıyarak bunu teşvik ediyor. Bu arada geliştiricileri, Radiant’ın borç verme ve borç alma protokolünü, LayerZero üzerine inşa etti. LayerZero’nun Binance Labs’in portföy şirketlerinden biri olduğunu belirtmek gerekiyor.

Dev borsa, beş olağanüstü projeye yatırım yaptı

Binance’in girişim sermayesi ve kuluçka kolu olan Binance Labs, Haziran ayında, ünlü Kuluçka Programı’nın 5. Sezonunda en iyi performans gösteren projelere yatırım yaptığını duyurdu. Kuluçka Programının 5. sezonunun doruk noktası, Sezon 5 grubunun projelerini sektör liderlerine ve yatırımcılara sunma fırsatı bulduğu Build The Block etkinliği oldu. Sonuç olarak Binance Labs, aralarında Bracket Lab, DappOS, Kryptoskatt, Mind Network ve zkPass’in de bulunduğu beş istisnai projeye fon sağladı.

Binance’ın programına 900’den fazla kripto para projesi başvuru yaptı. Ancak programa, toplam başvurunun %2’sinden azını oluşturan seçkin bir grup katıldı. Sezon boyunca katılımcılar, ekosistemden özel kaynaklar ve sektör liderleriyle ilgi çekici ocak başı sohbetleri yaptılar. Ayrıca, kurucu olarak özel ihtiyaçlarına hitap eden özel bir müfredattan yararlandılar.

Binance Labs’ın bu yıl içinde yatırım yaptığı diğer projeler

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, BinanceLabs aracılığıyla gelecek gördüğü projelere yatırım yapıyor. Borsa, yatırım yapacağı projeleri genellikle kuluçka döneminde belirlemeyi tercih ediyor. Bunun için de performanslarını tespit etmek için yürüttüğü çeşitli programlar düzenliyor. Binance’ın yatırım geçmişine baktığımızda, ayı piyasası devam etmesine rağmen, bu yıl bir ivme kaybı görmüyoruz. Bu arada, borsanın yatırım yaptığı projeleri listeleme konusunda da daha rahat davrandığını söylemek mümkün.

Binance’dan yatırım alam diğer şirketler ise şunlar: Gameta, Xterio, Polyhedra Netwok, Maverick, Web3Go, Neutron, DappOS, Playbux, Rumby Stars, FilSwan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x