Bağcılar Belediyesi çalışanları, son yolculuğuna uğurlandı

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünde görevli Hayri Ay ve Destek Hizmetleri Müdürlüğünde şoför olarak çalışan Atakan Sırbudak için Bağcılar Belediyesi Hizmet Binası önünde tören düzenlendi.

Törene Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Malatya’nın Battalgazi ilçesi Belediye Başkanı Osman Güder, Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun ile belediye personeli katıldı.

Bağcılar Belediye Başkanı Özdemir törende yaptığı konuşmada, acılarının büyük olduğunu belirterek, “Hizmet aşkıyla orada bulunduktan sonra dönerken başlarına gelen çok büyük bir acıyla karşı karşıya kaldık. Deprem bölgesine gönüllü şekilde giden arkadaşlarımızdan oluşan bir grup olduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Kendilerine de Bağcılar ailesi olarak minnettar olduğumuzu da özellikle ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Güder ise törende gözyaşı dökerek, “Benim için gerçekten konuşmak çok zor. Arkadaşlar bizim yüzümüzden şehit oldu. Böyle diyorum. Rabb’im rahmet eylesin, başımız sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Belediye hizmet binasındaki törenin ardından belediyede 2017 yılından beri görev yapan 3 çocuk babası Hayri Ay için Veysel Karani Camisi’nde öğle vakti cenaze namazı kılındı.

Camide, Ay’ın eşi Seyhan, çocukları Baki, Bedirhan ve Beyza ile Bağcılar Belediye Başkanı Özdemir ve Battalgazi Belediye Başkanı Güder de yer aldı.

Hayri Ay’ın cenazesi, Arnavutköy’deki Yeni Kayabaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Belediyede 2004 yılından beri çalışan 2 çocuk babası Atakan Sırbudak’ın cenazesi ise Bağcılar Cemevi’ndeki tören sonrası Büyükçekmece Mezarlığı’na defnedildi.

Yaralandığı kazada oğlunu kaybetti

Öte yandan aynı kazada yaşamını yitiren Bağcılar Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü personeli Ensar Dinleyici’nin oğlu Hilmi Eymen Dinleyici (10) için de Hz. Ebubekir Camisi’nde cenaze namazı kılındı.

Cenazede, oğlunu kaybettiği kazada yaralanan Ensar Dinleyici, taziyeleri kabul etti. Hilmi Eymen Dinleyici’nin cenazesi, Güngören’deki Köyiçi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir