Arya Su’nun büyük başarısı… En genç piyanist oldu

Almanya’nın Fulda şehrinde gerçekleşen 16. Uluslararası Pianale Piyano Yarışması’nı Çev Sanat’ın QNB Finansbank katkılarıyla sürdürdüğü ‘Genç Yetenekler Projesi’ kapsamında müzik eğitimine devam eden Arya Su Gülenç kazandı. 13 yaşındaki Arya Su, 13-29 yaş aralığında piyanistlerin katıldığı prestijli yarışmayı kazanan en genç müzisyen olarak tarihe geçti.

Arya Su, yarışmada kazandığı ödülün yanı sıra 2024-2025 eğitim yılı için Pianale Festivali’nin masterclass programına burslu olarak katılma hakkını elde etti.

ALMANYA BASINI: DAHİ ÇOCUK

Fulda basınında çıkan haberde Arya Su Gülenç hakkında “13 yaşındaki Arya Su Gülenç, dahi diyebileceğiniz bir çocuk. Rachmaninoff’un ‘Etüt op.33’ünü, ardından Debussy’nin ‘Reflet’lerini ve bir Prokofiev sonatını parlak bir şekilde çalarak izleyenleri hayrete düşürdü” ifadesine yer verildi.

Bursa Yıldırım Setbaşı Ortaokulu 8’ici sınf öğrencisi olan Arya Su Gülenç, Çev Sanat’ın QNB Finansbank katkılarıyla sürdürdüğü ‘Genç Yetenekler Projesi’ kapsamında 2018’den bu yana destekleniyor. Daha önce pek çok uluslararası müzik yarışmasında ödüller kazanan Arya Su, Yıldız Aslonova’dan bireysel piyano dersleri alarak müzik eğitimine de devam ediyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x