Acer elektrikli bisiklet yapıyor

Tipik olarak PC’leri, dizüstü bilgisayarları ve aksesuarlarıyla tanınan Tayvanlı şirket, ebii’yi, sürücülerin kişisel tercihlerini öğrenmek ve yol koşullarına bağlı olarak vites değiştirmek için kullanılan AI özellikleriyle şehirler için tasarlanmış bir bisiklet olarak lanse ediyor. Bu da onu ağırlık açısından (yaklaşık 15 kg) çoğu e-bisikletten daha hafif yapıyor. Acer, bisikletin maksimum 20 MPH destek hızına sahip olduğunu ve tek şarjla 70 milin biraz altına gidebileceğini iddia ediyor.

Bisikletin tam pil ömrüne ulaşması yaklaşık iki buçuk saat sürüyor. Bu alanda Acer, güç adaptörü dizüstü bilgisayarınız veya telefonunuz için taşınabilir bir şarj cihazı olarak da kullanılabildiğinden köklerine geri dönüyor. Sürücülerin pil ömrü, önerilen rotalar, hız kontrolleri ve bisikleti kilitlemek ve kilidini açmak için ebiiGO uygulamasını indirmesi gerekiyor. Ancak ebii, bağlı telefon yakın alandan ayrıldığında da otomatik olarak kilitlenir. Ayrıca hırsızlık önleme alarmına da sahip.

Acer elektrikli bisiklet yapıyor

Ebii’nin ek özellikleri arasında çarpışma algılama sensörleri, her yönde ışıklar ve patlak oluşmasını önlemek için havasız lastikler bulunuyor.

Acer, ebii’nin ne kadara mal olacağını veya ne zaman piyasaya sürüleceğini henüz belirtmedi. E-bisikletlerin fiyatları, 800 dolarlık Lectric XP Lite‘tan Audi’nin 10.000 doların üzerindeki yeni elektrikli dağ bisikletine kadar muazzam bir şekilde değişebileceğinden, tahmini bir fiyatta bulunmak da zor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir